wycinka drzew Maków

KOnkurencyjne ceny

nowoczesny sprzęt

darmowa wycena

Maków- Wycinka drzew

Niejednokrotnie może zdarzyć się sytuacja, w której niezbędne okazuje się wycięcie drzewa. Istnieją przeróżne ku temu przesłanki, takie jak:

– możliwość uszkodzenia domu czy innego rodzaju budynku przez wysokie drzewo,

– stare drzewo, które zagraża zdrowiu i życiu ludzi,

– potrzeba zwiększyć miejsce pod budowę,

– trasa ogrodzenia przebiega przez miejsce, w którym wyrasta drzewo,

a także wiele innych.

Jednak jak to w życiu bywa, po co się męczyć skoro można skorzystać z usług profesjonalnej firmy wycinka drzew Maków

Najlepsza wycinka drzew w Makowie

Możliwość samodzielnej wycinki – czy jest dopuszczalne?

Jeśli drzewo rośnie w linii prostej, nie jest zbyt wysokie ma maksymalnie do kilku metrów wysokości i obwód pnia mierzony na wysokości pięciu centymetrów nie przekracza:

– 65 cm u kasztanowca, robinii akacjowej, platanu klonolistnego,
– 80 cm u wierzby, topoli, klonu srebrzystego,
– 50 cm u przedstawicieli pozostałych gatunków drzew,

można pokusić się o samodzielną wycinkę takiego zbędnego drzewa. Jednak w sytuacji gdy drzewo jest powykrzywiane lub pochylone w stronę zabudowań i może zahaczać o napowietrzną linię energetyczną czy linię telefoniczną sprawy zaczynają się komplikować.

Często chcąc zająć się wycinką drzewa nie posiadamy odpowiednich narzędzi i profesjonalnego sprzętu, który zapewni pełne bezpieczeństwo zarówno terenu jak i ludzi przebywających w pobliżu. Gdy jest bardzo mało miejsca wokół planowano wycinanego drzewa nie jest możliwe aby ściąć je i przewrócić w całości, niezbędne jest ścinanie kawałek po kawałku z góry do dołu. I tu do akcji wkraczają pracownicy wycinka drzew Maków

Wycinka drzew Maków – czym charakteryzuje się

Wycinka drzew to proces, w którym następuje usunięcie całej nadziemnej części drzew oraz krzewów z pozostawieniem pieńka i układu korzeniowego. Jest to zabieg, który wymaga dużego doświadczenia oraz profesjonalnego sprzętu, który zapewnia wycinka drzew Maków

Planując wycinkę drzew należy mieć na względzie podstawowe zasady bezpieczeństwa a także BHP zarówno dla pracowników jak i osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu.

Najbardziej skomplikowane są wycinki drzew liściastych, które charakteryzują się niezwykle rozłożystymi koronami.

 

Wycinka drzew Maków – prawo do wycinki.

W 2017 roku zaszły zmiany w przepisach dotyczących ochrony przyrody. Obywatele dostali większą swobodę jeśli chodzi o wycinkę drzew np. przy swojej posiadłości. Jednak jak to zwykle bywa pojawiają się wyjątki. Obecnie samodzielna wycinka dotyczy wyłącznie niewielkich drzew, które zlokalizowane są na terenie posiadłości właściciela. Jednak gdy drzewo jest stare i bardzo wysokie zaczyna stwarzać niebezpieczeństwo dla mieszkańców a także całej infrastruktury. W takiej sytuacji należy postarać się o odpowiednie pozwolenia i skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą – zapraszamy do kontaktu. Nasi wykwalifikowani pracownicy z chęcią pomogą w rozwiązaniu problemów, które przysparza niechciane drzewo, zagrażające bezpieczeństwu ludzi.

Również ważną kwestią jest fakt, że drzewa są zamieszkiwane przez różne gatunki zwierząt. W okresie pomiędzy 1 marca a 15 października chcąc zająć się wycinką drzewa należy w pierwszej kolejności uzyskać odpowiednią zgodę od regionalnego dyrektora ochrony środowiska.

Nasza firma wycinka drzew Maków zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług, dlatego też pomożemy we wszelkich niezbędnych formalnościach związanych z uzyskaniem wyżej wymienionej zgody.

Wycinka drzew Maków – profesjonalizm i gwarancja bezpieczeństwa.

Dbając o każdy szczegół, nawet ten najmniejszy zapewniamy, że w naszej ekipie pracują wyłącznie najlepiej wykwalifikowani pracownicy, którzy posiadają niezbędne uprawnienia do wycinki drzew. Zapewniając jak najwyższy poziom świadczenia usług przez naszą firmę wycinka drzew  posiadamy w swojej ofercie profesjonalny sprzęt, który wykorzystujemy w zależności od indywidualnych wymagań sytuacyjnych.

Podnośnik koszowy Multitel Mx225 – podnośnik na podwoziu samochodu Nissan Cabstar, charakteryzujący się wysokością roboczą 22,5m o wysięgu bocznym do 10m. Znacząco ułatwia wycinkę starych, wysokich drzew.

Rębak Tornado – to profesjonalny sprzęt służący do rozdrabniana gałęzi pozyskanych z ściętego drzewa. Wyposażony jest w nożyce szybkotnące, radzi sobie nawet z grubszymi gałęziami.

Iveco Eurocargo HDS – wywrotka z zamontowanym systemem żurawiowym, ułatwiającym przenoszenie wyciętych drzew.

 

W zależności od sytuacji oferujemy sprzęt do dyspozycji przez całą dobę przez cały tydzień w niezwykle konkurencyjnych cenach. Wieloletnie doświadczenie, którym możemy się pochwalić to gwarancja profesjonalnie świadczonych usług przez a także zapewnienie bezpieczeństwa podczas wycinki, prowadzonej przez możliwie najbardziej wykwalifikowanych pracowników naszej firmy. Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z pełną ofertą.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram